Auto moto

Roadster Mazda Miata aneb moderní ikona

Mazdu MX-5 zkrátka nelze nemilovat. Prošla značnou inovací a má co nabídnout. Už jen to, že se jedná o japonskou značku, napovídá o prvotřídní kvalitě. Jediné co mohlo být diskutabilní a někdo mohl vytýkat, tak to byl design. Avšak i to je již minulostí a Mazda Miata vás uhrane rovněž svou krásou. Už dávno neplatí, že je Miata automobilem jen pro ženy, i když samozřejmě i ony si mohou dopřát maximální požitek z jízdy v tomto okouzlujícím sporťáku.
mazda mx 5 kabriolet

Mazda Miata má co nabídnout aneb co ukrývá interiér?

Kromě interesantního tříramenného volantu, má kulaté ovladače ve stříbrném provedení, které se nacházejí na středovém panelu, dále to jsou například hlavice řadicí páky. Sedadla na pohled již působí příjemným a elegantním dojmem. V inovativním provedení je tak sezení o dva centimetry níže a místa jsou k sobě přistrčena blíže. Díky plochému opěradlu v horní části je tak zajištěno komfortní sezení po celou dobu jízdy, aniž by tělo podstatně trpělo. Zcela impozantní je velkoplošný displej a k tomu příslušný ovladač. A co teprve takové reproduktory ukrývající se v opěrkách hlavy. V tomto sporťáku si tak vychutnáte poslech hudby za jízdy opravdu naplno. Však je známo, že konstruktéři si velmi pohráli s řešením interiéru.
mazda mx 5

Robustní na první pohled, avšak pravdou je…

Co dělá Mazdu Miata zajímavou je rozhodně stahovací střecha, která je a bude vždy natahovací manuálně, tj. ručně. Avšak je to tak snadné a lehké, že to zvládne i za jízdy osoba něžného pohlaví. Automobil, jenž disponuje vylepšeným posilovačem. I když se jedná o roadster působící robustněji, pravdou je, že v tomto inovativním provedení bylo ušetřeno mnoho kil nejen v rámci hliníkových komponentů. Interesantním designem zaujme zahrádka určená pro zavazadla. Zajímavá je rovněž prolamovaná větší kapota.

Miata se má čím chlubit aneb…

Mazda Miata není jen ledajaký roadster na čtyřech kolech. Mazda je perfektně ovládajícím automobilem, které je mrštné a zcela volající po užití si dokonalé jízdy s mnoha číhajícími zatáčkami. Díky velmi měkkým tlumičům tak tento malý roadster zvládá až neobvyklé náklony. Co se týče podvozku, ten zůstal neměnný, avšak s navržením a postavením opět od samého začátku. Prostřednictvím nosníku je zajištěna maximální přesnost a patřičná citlivost ovládání i rovněž ohledně tuhosti automobilu.
sportovní paket
Mazda aneb co je malé, to je pěkné. Zde to platí dvojnásob. Podlehněte kouzlu a vyražte na silnice vsříc dobrodružství!

You may also like